FEJLŐDÉS-KÖZÖSSÉG- JÖVŐ

Sodró lendületű életünk folyamán meg-megállunk, hogy számot vessünk, áttekintsük eddigi munkánkat, tevékenységünk eredményeit, majd erőt merítve a tapasztalatainkból ismét nekilátunk, hogy új célokat keresve munkálkodhassunk környezetünk, közösségünk jobbításáért.

Hiszen mi másért érdemes fáradozni, mint a közjóért.

Gróf Széchenyi István szavaival: „Akkor élsz, ha másokért élsz.”
A politika és a politikusok a poliszért, a „városért”, azért a kisebb nagyobb közösségért kell, hogy munkálkodjanak, melyek felhatalmazták bizalmukkal, megbízták képviseletükkel. Ebben a munkában támaszkodhat a közösség képviselője mindazokra, akikkel együtt működhet, hogy „polisza” gazdagodjék, gyarapodjék az évek során.

Amikor visszatekintek az eddig elvégzett munkámra, akkor azt látom, hogy semmi sem volt hiábavaló. Céljaim mindig egyenesek és határozottak voltak: munkám által gyarapodjanak a kisebb közösségek, a kerület és közös együttműködéssel Magyarország.

Az elmúlt években soha nem látott fejlődésen ment át a XVIII. kerület. Olyan beruházások valósultak meg, melyek a kormány és az Unió támogatásával gyarapították kerületünket, tették gazdagabbá, otthonosabbá Pestszentlőrinc-Pestszentimre köztereit, közintézményeit, a település mindennapjait.

A nem egyszer kemény munka árán kiharcolt támogatások láthatóan megváltoztatják a város arculatát, befolyásolták, és befolyásolják a további fejlesztések irányát.

Mindannyian, akik a közjóért, a közösség gyarapodásáért munkálkodunk, örömmel látjuk, hogy a kerületben élő gyermekek, fiatalok és idősebb korosztályok hogyan veszik birtokukba, telítik meg élettel azokat a tereket, melyeket az elmúlt években sikerült megújítanunk Hazánkban, csakúgy, mint a XIX. század derekán, új reménnyel, jövőbe tekintő lelkesültséggel bízunk abban, hogy a megvalósult beruházások fundamentumán tovább épülhet a kerület, az itt élők egyre szebb környezetben, barátságos, otthonos közegben élhetik meg mindennapjaikat, ünnepeiket.

Ehhez nyújtanak megújuló támogatást a legnagyobb magyar szavai:
„Az emberi nemnek hivatása nem rontás, pusztítás, megsemmisítés, hanem hogy munkáljon, alkosson, teremtsen.”